Etkinlikler, Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Kutlamalara Durmuş Ali Gülcan İlköğretim Kurumları ile 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin hazırladığı programlarla devam edildi.

Durmuş Ali Gülcan İlköğretim Kurumlarındaki program, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açış konuşması sonrasında program, öğrencilerin şiir okuması ile devam etti. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrencilere hitap etti. “Sizleri çok seviyoruz, ülkemizin sizlere ihtiyacı var. Memleketimiz için çok önemlisiniz.” diyerek huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmek için iyi dilek temennilerinde bulundu.

Uzun konuşmalarla küçük öğrencileri yormak istemediği belirterek söze başlayan Karaman Valisi Sayın Süleyman Tapsız, 15 Temmuz’da nasıl bir ihanetle karşılaşıldığının öğretmenler tarafından öğrencilere her vesile ile anlatılması gerektiğini belirterek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıfa başlayan öğrencilere hoş geldin çiçeğini sunmasının ardından 15 Temmuz Darbe Girişimi konulu fotoğraf sergisi açılışı yapılarak protokol üyeleri tarafından sınıflar gezilerek öğrencilere başarılar dilendi.