Bu süreç Âdem’le Havva’ ya kadar uzanır. Kadınların şeytan tüyleri erkeklerinde bitmek bilmeyen bir tutkusu varken aslında hiçbir zamanda birbirlerini anlamayacakları ortada.  Kadının bir erkekten beklentisi hiçbir zaman bitmez ilk bekledikleri şey kendilerini aldatmayacak kandırmayacak bir eş olmalarıdır. Bir kadını yaralayabilecek en önemli konu erkek tarafından aldatılmaktır. Daha sonraki istek ise anlaşılma ve de ilgi gelir. Erkek ne kadar anlamak istese de kadın bunu fark etmez ve her daim erkeğin kendisini anlamadığını iddia eder. Aslında tüm bu isteklerin ve beklentilerin kökenine baktığımız zaman kadının eşlerinin ilgisini çekebilmek ve onların tüm ilgilerinin kendi üzerlerinde odaklanmasını sağlamak olduğudur.

Kadın Sadakat Bekler

Eşi ya da sevgilisi tarafından aldatılan kadın ağır bir yara almış demektir dolayısıyla bu güven sorununu beraberinde getirir. Çevrenizdeki kadınlara baktığınız da mutlaka bir tanesinin bu durumla yüz yüze kalmış olduğunu da görebilirsiniz hatta bizzat kendiniz aldatılmış olabilirsiniz. Bu şekilde sonuçlanan bir olay sonrasında güven kaybedilmiş ve acaba yine olur mu endişesi vardır ve bu da aslında bir kadını yiyip bitiren bir düşüncedir. İlişkide sadakat bir temeldir ve bu nedenle de eşinizle aranızdaki güven ilişkisini hiçbir zaman kaybetmemeniz gerekir.

Kadınlar Anlayış Gösterilmesini İster

Kadın erkekten her zaman anlayış bekler bu gerek cinsellik olsun gerek küçük alışveriş kaçamakları olsun gerekse mali konularda olsun eğer ki erkek karısına bu konularda anlayış gösteriyorsa o zaman kadının da erkeğe olan saygısı artacaktır. Boşanmaların geneline baktığınız zaman görebileceksiniz ki eşler birbirlerini anlayamadıklarında artık birbirlerinden sıkılma dönemine geçeceklerdir. Bu da bir süre sonrasında şiddetli geçimsizlik olarak dönüş yapacaktır. 

İlgi Kadını Besler

Kadınlar ilgi besleyip erkekler bunu gösterdikçe aslında bu olumlu yönde atılmış bir adım olacaktır. Çünkü kadın ilgiyi yalnızca beklemez aynı zamanda ilgiyi de besler. Örneğin eşiniz saçında değişiklik yaptığında bunu fark etmeniz ve ona güzel sözler söylemeniz onu mutlu edecektir.

Kadınlar Cömert Erkeklerden Hoşlanır

Erkeklere sorduğunuz da kadın her zaman alışverişi sever ancak kadınlar yalnızca alışveriş düşkünü değillerdir aynı zamanda ciddi anlamda bir tutum sergilerler.  Cömert bir erkek kadının ruhunu ve kalbini okşar bu da kadının kendisini daha güvende hissetmesini sağlar. Kadın için sadece para değil aynı zamanda heyecan da cömertlik hanesine yazılır.

Şaşırtılmak Heyecan Verir

Kadınlar daima kendisini şımartan erkekleri beğenirler. Kadınlar için şımartılmak yalnızca özel günler için önemli değildir onlara hiç beklemedikleri anda hediye almak bir demet çiçek bile bir kadını heyecanlandırmak için yetecektir.

 

Sevgi Olmadan Bir İlişkiden Bahsedilemez

Bir ilişkide sevgi olmadan tam anlamıyla o ilişkinin sağlığından söz edilemez. Kadın ve erkek her zaman birbirlerine sevgilerini göstermek zorundadır. Bir erkeğin ruhsuzca kadına seni seviyorum demesi kadın tarafından doğrudan algılanır ve de o zaman göster şeklinde ifade edilir. Eğer ki erkek ya da kadında sevginin ifadesi yoksa o zaman bir sorun var demektir.

Her kadın erkekten kıymetini bilmesini bekler. Hatta kadınların yapısında bu olduğu için yalnızca eşinden değil aynı zamanda çocuklarından da aynı özeni beklerler. Kadınının kıymetini bilen bir erkek kadının gözünde her zaman hatalarını telafi ettiren demektir. Bunu bir görev olarak değil de sevginin bir göstergesi olarak ifade edildiğinde her şey çok daha farklı olacaktır.

Kaynakça:

http://www.menshealth.com.tr/iletisim-sanati/
http://cikmateklifi.gen.tr/
http://www.sabah.com.tr/magazin/2010/07/14/kadinlarla_iletisim_atlasi