Hakkari’de teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Muhammed Ali Mevlüt Dündar dualarla tekbirlerle binlerce Karamanlı tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Karaman Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın cenazesi toprağa verilmeden önce son kez, Koçak Dede Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Cenazenin evin önüne getirildiği sırada şehit Dündar’ın yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Dündar’ın cenazesi daha sonra cenaze namazının kılınacağı Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına götürüldü. Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın cenaze namazını İl Müftüsü Muhammet Lütfi Ketenci kıldırdı.

Şehidimizin cenaze törenine, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul AK Parti milletvekili Abdullah Başçı, Karaman Valisi Fahri Meral, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daire müdürleri askeri ve sivil erkanın yanı çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze töreninde Şehidimizin kardeşinin, abisinin bayrağa sarılı tabutuna sarılıp, ‘Abiciğim sana söz verdim, ağlamayacağım.’ sözleri buruk bir gurur yaşattı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın cenazesi Hamidiye Mahallesi’nde bulunan şehir mezarlığındaki Polis Şehitliğinde dualarla defnedildi.


Daha iki gün önce yine Hakkari'de şehit düşen ve ebediyete uğurladığımız Sözleşmeli Piyade Er Oğuzhan Küçük'ün cenazesinde olduğu gibi binlerce Karamanlı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na akın etti. Her iki şehidimizin de cenaze törenleri Türk dilinin başkenti Karamanımıza, yakışır bir uğurlama oldu.

 

 

 

 

 

Z.U. - C.K.