Olay akşam saatlerinde Migros AVM arka sokağındaki bir spor giyim iş yerinde meydana geldi.

İddiaya göre büyük markaların avukatlığını yapan şahıs, ürünlerin sahtesini yan sanayisini satan esnafa vekilini göndererek önce tutanak tutup dava açtı, sonra da eğer dava istemiyorsan bana 7 bin lira ver davayı geri çekeyim dedi.

Bunun gibi birçok iş yerine ve esnafa adeta haraç kesen avukatın, haracı kabul etmeyen esnaflara yüksek miktarda ceza kestiği ve bu cezalar yüzünden birçok esnafın iflas ettiği veya iflas noktasına geldiği belirtildi.

Olay yerindeki giyim mağazasında belirtilen olayın bir örneğinin yaşanması sebebiyle Karaman genelindeki tuhafiye esnafları iş yeri önünde toplanarak avukat vekili kadının dışarı çıkmasına izin vermedi.

ihbar üzerine olay yerine sevk edilen çevik kuvvet ile polis ekipleri esnafı sakinleştirmeye çalıştı. Kendilerinden haraç ile para alındığını dile getiren esnaf, avukatın İstanbul’daki büyük mağazalara gücü yetmediği için Karaman esnafına baskı uyguladığını iddia etti.

Daha sonra polis kordonu arasında dışarı çıkarılan avukat vekili, esnafın yuhlamaları ve tepkisi arasında aracına bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.