Özellikle insanların toplum önünde sosyal statülerinin belirlenmesinde dahi kılık kıyafet konusu oldukça etkili olmaktadır. Bu sebepten dolayı da cinsiyet farkı olmaksızın hem erkek hem de kadınların kıyafet seçimlerine dikkat etmesi gerekiyor. Sadece kıyafet seçimi değil kıyafeti tamamlayıcı niteliklere sahip aksesuarların da son derece kritik bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Kıyafet konusu haricinde aksesuar noktasında ilk olarak kol saatleri dikkatleri çekmektedir. Bir insanın ortamlarda ilk olarak kıyafetiyle birlikte kol saati çekmekte ve özellikle arkadaş ortamlarında dahi dikkat çekici ve kaliteli bir kol saatine sahip kişilerin direk olarak odak noktası olduğu bilinmektedir. Erkek saatleri seçiminde kullanım alanı büyük bir önem taşıdığından dolayı ilk olarak girilecek ortamın özellikleri dikkate alınmalıdır. Günümüz şartlarında birçok kişi iş hayatında sportif kıyafetler giyebilirken bazı kişiler ise mecburi olarak takım elbise veya klasik giymesi gerekmektedir. Kullanım alanı aynı zamanda saatle birlikte görüldüğü üzere kıyafet seçimini de direk olarak etkilemektedir.

Kot pantolon, gömlek, tişört, eşofman takımı gibi kıyafet seçimlerinde muhakkak sportif tasarımlara sahip kol saatlerinin tercih edilmesi gerekiyor. Bunun tam tersi olarak klasik kumaş veya keten bir pantolon üzerine klasik bir gömleğin giyilmesi durumunda ise her ne kadar spor saatler de tercih edilebilecek olsa da tercihlerin klasik saatlerden yöne olması tavsiye ediliyor. Takım elbise gibi tamamen klasik giyimlerde ise kesinlikle tercihin klasik saatlerden yana olması gerekiyor. Her ne kadar saat ve kıyafet arasında renk uyumu da son derece büyük bir öneme sahip olsa da kişilerin en az bir adet klasik ve bir adet de spor tasarıma sahip kol saatine sahip olması gerekmektedir. Erkekler için geçerli olan tavsiyelerin tamamı kadınlar için de geçerli olmaktadır. Özellikle kadınların erkeklere oranla daha farklı giyim tarzlarına sahip olması sebebiyle erkeklere kıyasla daha çok kol saatine sahip olmaları gerekmektedir. Swatch saat bayan kullanıcılar için son derece farklı tasarımlara ve tarzlara sahip kol saati modelleri üretmekte ve ülkemizde satışa sunmaktadır. Zengin model ve tarz seçeneklerinin yanı sıra Swatch marka oldukça kaliteli modeller üretmekte ve ülkemizde satışa sunmaktadır. Özellikle güvenilir internet siteleri üzerinde Swatch marka erkek ve kadın saat modelleri oldukça uygun fiyatlara satın alınabilmektedir.

İnternet siteleri arasında yer alan ve güvenilirliğini internet dünyasında kanıtlamış http://www.modasaat.com/kategori/diesel.aspx mağazası bünyesinde istenilen tüm markalara ait hem erkek hem de kadın kol saat modelleri yer almakta olup markaların kendi mağazalarından dahi uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Ayrıca satış öncesi ve satış sonrası sunulan tüm hizmetlerle büyük bir beğeni toplayan internet sitesinde görev alan uzmanlar tarafından sürekli olarak stoklar güncellenmekte ve dünya saat modasının trendlerine en uygun modeller yeni bir kol saati sahibi olmak isteyen kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Bilindiği üzere kıyafetlerde olduğu gibi kol saatlerinde de moda trendleri hem erkekler hem de kadınlar için sürekli olarak değişim gösterebilmektedir. Kusursuz bir dış görünüm açısından modaya uygun kol saati modellerinin seçimi de son derece büyük bir önem taşımaktadır. İnternet siteleri de kusursuz bir hizmet sunabilmek ve satış rakamlarını artırmak için sürekli olarak ürünlerini güncellemeye gayret göstermektedirler. Bu durum sayesinde sürekli olarak en son modeller rahatlıkla takip altına alınabilmelidir.