AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, “Dünya Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Tüm hemşirelerimizin Dünya Hemşireler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.
Hemşirelerimiz kutsal ve saygın mesleklerini her koşulda özveri, sabır ve hoşgörü ile ifa etmektedirler.
Özünde insan sevgisi dolu hemşirelerimiz; köylerde, kentlerde, ülkemizin her köşesinde koruyucu sağlık hizmetleri ve tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenerek halkımıza hizmet etmektedirler.
Bireylerin, ailenin kısaca toplumumuzun sağlığı ile yakından ilgilenerek sağlık problemleriyle karşı karşıya olan vatandaşlarımıza umut ve yaşama sevinci kazandırmakta, insanlarımızın sağlığının korunması ve hastalık halinde iyileştirilmesi adına onurlu mesleklerini büyük bir özveri ile icra etmektedirler.
‘İnsana Hizmet’ ilkesine kendisini adamış ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin bugünlere gelmesinde çok önemli katkı sağlayan hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunar, bütün hemşirelerimizin “Dünya Hemşireler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar; sağlık, esenlik ve meslek hayatlarında üstün başarılar dilerim.” dedi.