İstanbul, Eylül 2016 – 2 Ağustos 2016 tarihinde Mondi Tire Kutsan’ın Karaman’daki Oluklu Mukavva Fabrikası’nda müşteri etkinliği düzenlendi. Karaman Kutu Fabrikasında yakın zamanda gerçekleştirilen yatırımlarla birlikte tesisin alt ve üst yapısı tamamen yenilendi. Fabrikada yapılan bir dizi geliştirme ve iyileştirme müşteriler için yepyeni olanakların kapısını aralarken, fabrikanın önümüzdeki dönemde iş ortakları için en uygun çözüm ortağı olacağını da gösterdi. Fiziki ve teknolojik yapısı çağın gereklerine uygun hale getirilen Karaman Fabrikası, bölgedeki ambalaj arzının çıtasını yükseltirken; çok daha çeşitli sektörlere hizmet sunma imkanına da sahip oldu.

 

Ürün ve hizmet kalitesini arttıran Karaman Fabrikasındaki etkinliğe 50’den fazla müşteri iştirak etti. Etkinlikte, karşılamanın ardından, bir yandan üretim teknolojisiyle diğer yandan Mondi Tire Kutsan’ın ürün geliştirme ve satış ekiplerinin ambalaj optimizasyonu konusunda sahip olduğu güçlü deneyimle müşterilere ambalajlarını nasıl daha iyi hale getirebileceklerine dair fikirler sunuldu.

 

2015’in Haziran ayından itibaren tesis kapsamlı bir yenileme ve geliştirme sürecine alındı. Makine parkuruna 6 renkli baskı yapabilen, dairesel kalıplı kesim makinesi, düz kalıplı kesim makinesi, katlama ve yapıştırma makinesi, oluklu makinesinde daha ince safiha üretebilen E dalga ünitesi dahil edildi. Şu anda mevcut olan modern makine parkı müşterilere hassas kesim, çok noktalı yapıştırma, çok renkli baskı ve otomatik dip kilit gerektiren kompleks tasarımları sunma imkanı veriyor. Mondi Tire Kutsan, tüm bu yeniliklerle bölgede kutu kullanımı olan firmaların üretim ve lojistik verimliliğine, mağaza içi verimliliğine ve marka bilinirliliğinde destek sağlamayı hedefleniyor.

 

Mondi Tire Kutsan CEO’su Hakan Tiftik etkinliğe katılan müşterilere; “Modern görüntüsü, yüksek verimlilik sunan makine parkı ve tüm alt ve üst yapı yenilemeleriyle sizlere Karaman fabrikamızı sunmaktan gurur duyuyoruz. Artık müşterilerimize taşıma amaçlı kutuların yanı sıra, çok renkli ve parlak baskılı rafa hazır ambalaj tasarımlarını kullanabilme olanağı da getirdik. Türkiye’de bulunan dört üretim tesisimiz son kullanıcıya varana dek tedarik zinciri boyunca müşteri değerini maksimum düzeye çıkartan ambalaj çözümlerini sunmak için yakın işbirliği içinde faaliyet göstermektedir. Karaman’da hayata geçirilen geliştirme ve yenileme çalışmalarının hedefi, üretim kalitesini yükseltmenin yanında üretim ve tedarik esnekliğini bir üst seviyeye çıkartmak, pazardaki trendleri ve müşterilerin gereksinimlerini desteklemektir. Etkinliğimizde müşterilerimizden Karaman’ın bu dönüşümünden duydukları memnuniyeti dile getiren çok sayıda geri bildirim aldık. Aynı zamanda Karaman fabrika ekibimizle ilgili birçok olumlu yorumdan da gurur duyduk. Çalışanlarımızı en büyük varlıklarımızdan biri ve yapılan yatırımların hem müşterilerimiz hem de Mondi Tire Kutsan açısından ticari başarıya dönüştürmede kilit önemde görüyoruz” dedi.

 

Şirketin Ürün İnovasyon Müdürü Fatoş Adak da oluklu mukavva ambalaj tasarımında BCT değerleri, oluklu mukavva sınıfları ve paletleme düzenleri gibi parametrelerin dikkate alınarak ambalajlama potansiyellerini daha iyi kullanmaları konusunda müşterileri bilgilendirmeyi

hedefledi. Mondi’nin en yüksek değeri sunan kombinasyona ulaşabilmek için doğru analizlere olanak veren özel tasarım araçlarını tanıttı.

 

Baskı teknolojisi ile birlikte katlama, yapıştırma ve kalıplı kesim seçeneklerine dair aktarılan bilgiler etkinliğe katılan müşterilerin fikir alışverişlerinde bulunmalarına olanak sağladı.

...End...

Mondi Group Hakkında

 

Biz Mondi’yiz: IN TOUCH EVERY DAY

 

Mondi ürünleri, sizin için önemli olan şeyleri güvence altına alır ve korur.

 

Mondi, 30’dan fazla ülkeye yayılmış üretim tesislerinde faaliyet gösteren, yaklaşık 25.000 çalışanı olan uluslararası bir ambalaj ve kağıt grubudur. Ana faaliyetlerimiz Orta Avrupa, Rusya, Kuzey Amerika ve Güney Afrika’da bulunuyor. Müşterilerimiz, nihai tüketiciler ve endüstriyel kullanımlar için, özel ihtiyaçlara göre tasarlanan 100.000’den fazla çözüme dönüştürülmüş 100’den fazla ambalaj ve kağıt ürünü sunuyor, her gün milyonlarca insanın hayatına dokunuyoruz. 2015 yılında Grubun cirosu 6,8 milyar Euro’ya, kullanılan sermaye getirisi ise %20,5’e ulaşmıştır.

 

Mondi Grubu, ambalaj ve kağıt değer zincirinin tümünde faaliyet göstermektedir – orman yönetimi ve lif, kağıt ve bileşik plastik üretiminden, verimli ve yenilikçi sanayi veya tüketici malları ambalaj çözümlerinin geliştirilmesine kadar. Hijyen ürünleri ögeleri, dik durabilen torbalar, ekstra dayanıklı çimento torbaları, akıllı perakende kutuları ve ofis kağıtları gibi birçok çeşitli uygulamada yenilikçi teknolojilerimize ve ürünlerimize rastlayabilirsiniz. En önemli müşterilerimiz ev ve kişisel bakım, evcil hayvan bakımı, ambalaj ve kağıt dönüştürme, inşaat ve yapı, kimyasallar, medikal ve ilaç, otomotiv, ofis ve profesyonel yazıcı kağıtları ve yiyecek ve içecekler sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

 

Mondi, MND kodu altında Mondi Limited şirketiyle Johannesburg Menkul Kıymetler Borsası JSE Limited’de ve MNDI kodu altında Mondi plc şirketiyle Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda olmak üzere iki borsada kote edilmiş bir şirket yapısına sahiptir.

 

Sürdürülebilirliği temel almak bizce iyi bir iş anlayışının ve her gün ortaya koyduğumuz çalışma şeklinin bir parçasıdır. 2008 yılından beri FTSE4Good endekslerine, 2007 yılından beri JSE’nin Sosyal Sorumlu Yatırım (SRI) Endeksine dâhiliz.