Karaman Merkez Doğukışla Vadisi Toplu Konut Projesi kapsamında 416 Konut yapım çalışması devam ediyor. Bu konutlara müracaat eden 208 hak sahibi için Mayıs ayı içerisinde konut belirleme kurası çekilmişti. Konutları belirlenen 208 hak sahibi 17-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında T.C. Halk Bankası A.Ş Karaman Sanayi Sitesi Şubesi’nde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı imzalayacak.

Hak sahiplerinden, sözleşme imzalama aşamasında konut satış bedellerinden %25 peşinat tahsil edilecek. Ancak, başvuru süresi içerisinde tahsil edilen başvuru bedelleri, peşinat tutarından düşürülerek, kalan bakiye tahsil edilecek. Kalan borç bakiyesi, aylık taksitler halinde 120 ay vade ile alınacak. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacak. İlk taksit ödemesi, sözleşme imzalama tarihini takip eden 4. Ay (Aralık 2016) itibari ile başlatılacak. İlk dönemsel artış ise Ocak 2017 tarihinde yapılacak.

Konu ile ilgili Karaman Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Piri Reis Vadisi Konut Projesinden 416 konutun 208’inin satışı yapılmıştır. Kalan kısımlarının satışı ile ilgili henüz herhangi bir talep alınmamaktadır. Yeni taleplerin alınması durumunda halkımıza gerekli duyurular kapsamlı bir şekilde yapılacaktır” denildi.