Ülkemizde yaşayan, nefes alan, farklı siyasi görüşlerden, dini inanışlardan, her türlü etnik kökenden ve farklı renklere gönül vermiş milyonlarca insanın tek ortak düşüncesi ülkemizin birliği, beraberliği ve barış içerisinde yaşanmasıdır.

Bu ortamı zedelemeye çalışan, türlü oyunlar oynayarak halkımız arasında kaos ortamı yaratmaya uğraşan, kardeşi kardeşe kırdırmak için mücadele veren, dağlarda, şehirlerde ülkemizin göbeğinde bombalar patlatan, görevi başındaki polislerimizi, askerlerimizi şehit eden, masum sivil vatandaşlarımızı katleden, gözü cennet vatanımızda olan hainleri Karaman’da bulunan taraftar grupları olarak kınıyor ve lanetliyoruz.

Ey hainler;

Bizler bin yıldır bu toprakların sahibiyiz. Bizler yedi düvele diz çöktürmüş Dünya’yı yedi yüz yıl adaletiyle yönetmişiz. Yüz yıl önce vatanımızı paylaşmaya çalışanlara Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları yine geçit vermemiş, dedelerimiz ninelerimiz onları Çanakkale’ye gömmüş, İzmir’den Ege sularına dökmüştür. Bu vatan masa başında değil atalarımızın, şehitlerimizin kanıyla alınmış her karış toprağı bu kanlarla sulanmıştır. Bizler yurtta sulh cihanda sulh diyen kahraman ecdadın torunları olarak vatanımızda gözü olanlara yine geçit vermeyeceğiz.

Şunu asla unutmayın, kökenlerimiz farklı olabilir, dinimiz farklı olabilir, siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, sevdalı olduğumuz renkler farklı olabilir, fakat hepimiz bu ülkenin, bu vatanın evlatlarıyız biz Türk milletiyiz. Her kim bu ülkenin huzurunu kaçırmaya, kardeşi kardeşe düşman etmeye çalışırsa en güzel cevabı millet olarak yine hep birlikte veririz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karaman’da da taraftar grupları olarak biriz, beraberiz ve omuz omuzayız. Bütün şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyor, şehit ailelerimize ve aziz Türk milletimize başsağlığı diliyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene."

 

 

 

 

Şevket Varol Komite Beşiktaş Temsilcisi

Yaşar Öcal  Komite Fenerbahçe Temsilcisi

Şevket Dinçer Komite Galatasaray Temsilcisi