Vali Fahri Meral, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa katıldı.

Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve himayelerinde gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, şehit ailesi ziyaretiyle başladı. Programın ilk bölümünde; 15 Temmuz gecesi şehit olan İlimiz Kâzımkarabekir İlçe nüfusuna kayıtlı şehit Muhammed Yalçın’ın ailesi ziyaret edildi. Evlatlarını vatan uğruna şehit veren Yalçın ailesine başsağlığı dileklerinde bulunan Vali Meral, ziyarette anne Yalçın’a Kur’an-ı Kerim ve mealini hediye etti.

Şehit Muhammed Yalçın’ın baba ocağındaki anma programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci tarafından edilen duaların ardından Kazımkarabekir Şehitliğinde devam etti. Şehit Yalçın’ın kabri başında mezarına karanfil bırakılmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından sona erdi.

Kâzımkarabekir ilçesindeki programa; Vali Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, Vali Yardımcısı Dr. Sezer Işıktaş, Kâzımkarabekir Kaymakamı Ramazan Polat, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, daire müdürleri, Şehit Muhammed Yalçın’ın ailesi, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Kâzımkarabekir ilçesindeki programın ardından Vali Meral, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte, etkinlikler kapsamında Karaman Garnizon ve Polis Şehitliğini ziyaret ederek, şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Kuran’ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından sona eren programın ardından şehit yakınlarıyla özel olarak ilgilenen Vali Meral; “Canlarını vatan uğruna feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet şükranlarımızı ifade ederek, sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

Vali Meral, programın son bölümünde şehitlerimiz için Aktekke Camisinde okutulan Mevlid-i Şerife katıldı.