Polisevinde gerçekleştirilen basın toplantısına; Vali Fahri Meral’in yanı sıra Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Yardımcıları Dr. Sezer Işıktaş, Mustafa Türkcan, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Vali Meral toplantıda yaptığı konuşmasında “Karaman’da göreve başladığım 28 Haziran 2017 tarihinden bu yana aradan geçen zaman içerisinde; saygıdeğer Karamanlıların şahsıma göstermiş oldukları yakın ve sıcak ilgi nedeniyle başta siz değerli basın mensupları olmak üzere tüm Karamanlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki süreçlerde de basın mensuplarımız ile birlikte olmayı sorun ve çözüm önerileri konusunda birlikte hareket etmeyi arzu ediyorum. Günümüzde yönetime, tek taraflı yönetim anlayışıyla değil iletişime dayalı bir yönetim anlayışıyla hakim olmak gerekiyor. Dolayısıyla gerek sivil toplum kuruluşları, gerekse basın mensupları olarak sorun ve çözüm önerilerinin kamuya aktarılmasında en önemli görev üstlenen kuruluşlarımızın başında geliyor. Bugüne kadar emek veren bütün basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Karaman köklü geçmişe sahip kadim bir şehir. Bunun yanı sıra Karamanoğlu Mehmet Bey’in Türkçe Dil Fermanı ile Türkçenin başkenti unvanını kazanmış, Anadolu illerine örnek teşkil eden bir şehrimiz. Ben burada Karamanoğlu Mehmet Bey’i rahmetle yad ediyorum” dedi.

Karaman’ın şu anda şantiyeye dönmüş bir il olduğunu ifade eden Vali Meral “Havaalanı, Hızlı Tren, OSB Yük Merkezi ve Demiryolu, Serbest Bölge, Enerji İhtisas Bölgesi, Teknopark, İkinci OSB, Karaman Çevre Yolu projeleriyle önemli yatırımlara sahip olduğunu görüyorum. Bu önemli projelerin hayata geçirilmesindeki takip ve destekleriyle bizleri yalnız bırakmayan Sayın bakanımıza, milletvekillerimize, belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Uyuşturucuyla mücadele ve diğer asayiş olaylarında çok önemli çalışmaların yapıldığını ifade eden Vali Meral “İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca sürekli olarak operasyonlar düzenlenmektedir. Bu mücadelemizde devlet olarak her türlü tedbir ve önlemi alıyoruz” dedi.

Vali Meral, gerçekleşen basın toplantısında katılımlarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür ederek, Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 109. Yıldönümü ve Basın Bayramı nedeniyle Karaman basını ve çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayarak, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diledi.

Samimi bir sohbet ortamında devam eden toplantı, basın mensuplarının sorun ve çözüm önerilerinin konuşulmasının ardından hatıra fotoğrafı çekinilmesiyle son buldu