Bu sene yağışların istenen düzeyde olması çiftçileri sevindirdi…

yağmur beklentilerin  üzerinde olunca Geçtiğimiz Pazar günü Yukarı Akın köyünde öğle namazından sonra Rabbime şükür ve bereket duası yemeği düzenlendi.

Camide yapılan şükür ve bereket duasından sonra. İkram olarak köylülerin hazırladıkları yemekler ikram edildi.

Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında Vali tapsızın köylü çocuklara hediyeler dağıtması köylülerin takdirini topladı.  

Talep ve sorunları dinleyen Vali Tapsız, Yukarı Akın köyünde karşılaştığı sıcak ilgi ve sevgiden dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Fırsat buldukça gerçekleştirdiği köy ziyaretlerini sıklaştırarak vatandaşlarla daha sık bir araya geleceklerini ifade eden Vali Tapsız, bu sayede köylerimizin ve köyde yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları yerinde ve zamanında tespit ederek, sıkıntıların giderilmesi konusunda gereken çalışmaların yapılacağını ifade etti.

  Vali Tapsız’ı Yukarı Akın’da ağırlamaktan ve konuk etmekten dolayı duydukları mutluluğu ifade eden Yukarı Akın’lılar, Vali Tapsız’ı en kısa süre içerisinde yeniden köylerinde görme arzusunda olduklarını belirttiler.

 Daha sonra Vali Tapsız şükranlarını sunarak Yukarı Akın Köyü’nden ayrıldı.

Yukarı Akın Köyü Muhtarı İrfan Özcan; “ katılımın yüksek düzeyde olmasından dolayı  katılımcılara teşekkür etti. Allah nasip ederse geleneksel hale getirdiğimiz bu organizasyonu her sene yapmaya çalışacağız dedi