Bugun...Hedef Türkiye! Polemik yapmayın!
Tarih: 01-12-2017 12:38:06 Güncelleme: 02-12-2017 12:33:06 + -


Saadet Partisi GİK üyesi ve Karaman İl Başkanı Şaban Şahin, Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın tek sanık olarak yargılandığı, ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla tutuklanan Reza Zarrab'ın tanık olduğu davaya ilişkin açıklamada bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 01-12-2017 12:38

Hedef Türkiye! Polemik yapmayın!

Saadet Partisi GİK üyesi ve Karaman İl Başkanı Şaban Şahin, Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın tek sanık olarak yargılandığı, ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla tutuklanan Reza Zarrab'ın tanık olduğu davaya ilişkin açıklamada bulundu. Şahin, "Bu şartlar altında kimse bu konuyu hiçbir zaman bir polemik konusu yapmasın. Çünkü bu konu sadece Erdoğan'a karşı değil, Türkiye'ye karşı yürütülen bir tavırdır. " dedi.

 

Saadet Partisi GİK üyesi ve Karaman İl Başkanı Şaban Şahin, Partisinin İl yönetim kurulu toplantısında ABD-Türkiye ilişkilerini eleştirdi.

New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı, Zarrab'ın tanık olduğu davaya da değinen Şahin, "ABD'de Zarrab davası başladı. Her gün Zarrab aşağı, Zarrab yukarı. İtham ediliyordu, yakalandı, suçlu bulundu derken itiraftan iftiracı konumuna terfi etti." diye konuştu.

 

Davanın adı, ABD, Türkiye’ye karşı olmalıdır diyen Başkan Şahin; “ABD’de görülen davalarda, ABD bir taraf olur ve Dava, ‘ABD falana karşı.’ şeklinde adlandırılır. Bu davanın ismi, bundan birkaç gün önce ‘ABD, Zarrab’a karşı.’ iken, sürpriz bir kararla ‘ABD, Atilla’ya karşı.’ Olarak değişti. Ancak bize göre bu davanın gerçek adı ‘ABD, Türkiye’ye karşı’ olmalıdır. Bu şartlar altında kimse bu konuyu hiçbir zaman bir polemik konusu yapmasın. Çünkü bu konu sadece Erdoğan'a karşı değil, Türkiye'ye karşı yürütülen bir tavırdır.” dedi.

 

AB, ABD ve İsrail ile dost olunmayacağının altını çizen Şahin;

“Bu davada maalesef iktidarında sorumluluğu var. Bu Zarrab daha önce Türkiye’de tutuklandı ancak serbest bırakıldı. Hatta yandaş medya bu Zarrab’ı ‘kahraman’ sıfatı ile TV’ye çıkardı röportaj yaptı. Şimdi aynı adam Türkiye’nin başına çuval örmeye kalkıyor. Anlaşıyor ki bu da kandırmış! Neden iyice sorgulanmadan salındı da Düşmanın eline fırsat verildi. İktidar, son günlerde Türkiye ve Müslüman düşmanlığını açığa vuran NATO, BM, AB, ABD, İsrail gibi kuruluşlar ve ülkeler ile ilgili hala ‘dostluk, stratejik müttefiklik, ortak çıkar’ gibi açıklamalar yapıyor. Bu ülkeler ve kuruluşlar, ülkemize ve Müslümanlara karşı hiçbir zaman dost olmadılar, olmayacaklar. Bunlar her fırsatta bize ihanet ettiler ancak buna rağmen bunlara karşı net ve etkili icraat ortaya koyulmuyor. Biz Saadet partisi olarak buna itiraz ediyoruz. Millî Görüşçüler olarak biz olsaydık bunlara karşı uluslararası siyasette İslam ülkelerini birleştirir, Batıya korku verirdik. Bunların en çok korktuğu Müslümanların siyasi şuura kavuşup kendi düzenlerinin bozulmasıdır. Bunlar ancak ve ancak güçten anlar. İnşaallah Saadet Partisi, ülkemizi, masaya ve hatta gerekirse bunların tepesine yumruğunu vuracak güce kavuşturacaktır.” diyerek sözlerini bitirdi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Karaman'da sezonun ilk karı yağdı
  Karaman'da sezonun ilk karı yağdı
 • DÖRTBUÇUK YILDA KARAMAN DA NELER DEĞİŞTİ
  DÖRTBUÇUK YILDA KARAMAN DA NELER DEĞİŞTİ
 • Yukarı Akın Köyü
  Yukarı Akın Köyü
 • Zengen Köyünde Sebze Kurutma Projesi
  Zengen Köyünde Sebze Kurutma Projesi
 • Karaman'da 10 Kasım
  Karaman'da 10 Kasım
 • Atatürk'ün Anıtkabir'e yolculuğu
  Atatürk'ün Anıtkabir'e yolculuğu
 1. Karaman'da sezonun ilk karı yağdı
 2. DÖRTBUÇUK YILDA KARAMAN DA NELER DEĞİŞTİ
 3. Yukarı Akın Köyü
 4. Zengen Köyünde Sebze Kurutma Projesi
 5. Karaman'da 10 Kasım
 6. Atatürk'ün Anıtkabir'e yolculuğu
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARAMAN’LI HALİT DEDENİN HİKAYESİNİ TIKLA İZLE
  KARAMAN’LI HALİT DEDENİN HİKAYESİNİ TIKLA İZLE
 • Karaman Tanıtım Filmi - Tarih Kokan Kent
  Karaman Tanıtım Filmi - Tarih Kokan Kent
 • Maymundan Beklenmeyen Hareket..
  Maymundan Beklenmeyen Hareket..
 • Delikanlı keçi kocaman ineği bakın ne hale getirdi
  Delikanlı keçi kocaman ineği bakın ne hale getirdi
 • Karaman'da trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı
  Karaman'da trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı
 • Şanlıtürk Psikoteknik Değerlendirme Merkezi - Karaman
  Şanlıtürk Psikoteknik Değerlendirme Merkezi - Karaman
 1. KARAMAN’LI HALİT DEDENİN HİKAYESİNİ TIKLA İZLE
 2. Karaman Tanıtım Filmi - Tarih Kokan Kent
 3. Maymundan Beklenmeyen Hareket..
 4. Delikanlı keçi kocaman ineği bakın ne hale getirdi
 5. Karaman'da trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı
 6. Şanlıtürk Psikoteknik Değerlendirme Merkezi - Karaman
VİDEO GALERİ
YUKARI