Bugun...Kuntoğlu, “Barajları dolduran yağmur damlalarıdır”
Tarih: 15-11-2017 18:12:11 Güncelleme: 15-11-2017 18:18:11 + -


2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında uygulanacak olan 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş sistemine ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu katılımıyla okul müdürleri ile toplantı gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 15-11-2017 18:12

Kuntoğlu, “Barajları dolduran yağmur damlalarıdır”

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Bakanlık Eğitim Müşaviri Asım Sultanoğlu, Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Şube Müdürleri İbrahim İbrahimoğlu, Yavuz Candan, Necmeddin Acat ile okul müdürleri katıldı.

Programın açış konuşmasını Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim İbrahimoğlu yaptı. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında uygulanacak olan 8. Sınıf öğrencilerin liseye geçiş sistemine ilişkin Şube Müdürü İbrahimoğlu okul müdürlerine bilgiler verdi.

“Bizler bu camia içinde bir ve bütünüz”

Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim İbrahimoğlu’nun ardından Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu programa katılanları selamlayarak konuşmasına başladı. 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş sistemine ilişkin konuşan Kuntoğlu, “Bakanlığımız bu yıl 8. sınıf öğrencilerine yönelik yeni bir sınav sistemi uygulayacak. Bu noktada yeni sisteme bizler sahip çıkıp önce öğretmelerimize ve öğretmenlerimiz de velilerimize anlatmalıdır. Çünkü biz bu camia içinde bir ve bütünüz” dedi.

“Geleceğimizi, çocuklarımızı şekillendiriyoruz”

Bakanlığın yeni sisteme ilişkin hummalı bir çalışma içinde olduğunu vurgulayan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, uygulama noktasında okul yöneticilerine ve öğretmenlere önemli görevler düştüğünü söyledi. Kuntoğlu, “Bizler eğitim yönetiminin başında olan kişileriz. En önemlisi biz geleceğin neslini inşa ediyoruz. Bizler nasılsak geleceğin nesilleri bizim karakterimizde yetişecek. Geleceğimizi, çocuklarımızı şekillendiriyoruz. Onun için hareketlerimize, yaşam biçimimize ve söylemlerimize özen göstermeliyiz. Çünkü öğrencilerimiz bizim aynamız olacak. Unutulmamalıdır ki gelecekte bu ülkeyi yönetecek olan nesilleri bizler yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

“Barajları dolduran yağmur damlalarıdır”

Kamu kurum ve kuruşları ile sivil toplum kuruşlarının Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokollere ayrı bir parantez açan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, imza atılan her protokolün öğrencilerin insanî boyutuna dokunan çalışmalar olduğunun altını çizdi. Kuntoğlu, “Bizim kamu kurum ve kuruşları ile sivil toplum kuruşlarıyla imzaladığımız her protokol, öğrencilerimizin ruh dünyasına dokunmak için yapılan protokollerdir. İmzalanan bu protokolleri uygulama konusunda da hassasiyet göstermeliyiz. Çünkü bu çalışmalar eğitimin bir parçasıdır. Bizler geleceğe hazırladığımız öğrencilerimizi bu minik minik parçalarla bütünleştireceğiz. Büyük barajları dolduran su kütlesi minik yağmur damlalarıdır. İşte bu çalışmalarda verdiğim örneğe benzer. Minik parçalar büyük bir parçayı oluşturur.” ifadelerini kullandı.

“Gösterişle değil içtenlikle yüreklere dokunabilirsiniz”

Okul yöneticilerine tavsiyelerde bulunarak konuşmasını sürdüren İl Müdürü Kuntoğlu, okul yöneticilerinden görevlerinde titiz davranmalarını istedi. Kuntoğlu, “Sizler okulunuza titizlikle sahip çıktığınızda öğretmeniniz de okuluna ve sınıfına sahip çıkar. Bunun için işinize dört elle sarılın. Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri var. Bu hedefler doğrultusunda yetiştirdiğimiz gençlik bizi geleceğe taşıyacak. Sizlerden istirhamım yapacağınız işlerde samimi, içten olmanız. Gösterişle bir müddet yol alabilirsiniz fakat yüreklere ancak içtenlikle dokunabilir, etkisi hiç bitmeyecek tesirde işler yapabilirsiniz. Programa katıldığınız için herkese çok teşekkür ediyorum ” diyerek konuşmasına son verdi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Aston Petrol Karaman
  Aston Petrol Karaman
 • Araçlar kaldırımda, yayalar cadde ortasında
  Araçlar kaldırımda, yayalar cadde ortasında
 • Ak Parti Karaman 6. Olağan Kongre
  Ak Parti Karaman 6. Olağan Kongre
 • Karaman Aktekke & Saat Kulesi
  Karaman Aktekke & Saat Kulesi
 • Eski Karaman Resimleri
  Eski Karaman Resimleri
 • KOMBİ & PETEK TEMİZLİĞİ
  KOMBİ & PETEK TEMİZLİĞİ
 1. Aston Petrol Karaman
 2. Araçlar kaldırımda, yayalar cadde ortasında
 3. Ak Parti Karaman 6. Olağan Kongre
 4. Karaman Aktekke & Saat Kulesi
 5. Eski Karaman Resimleri
 6. KOMBİ & PETEK TEMİZLİĞİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Karaman Tanıtım Filmi
  Karaman Tanıtım Filmi
 • ÇOCUĞUN DÜŞÜ - KARAMAN ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE İŞ UYGULAMA MERKEZİ
  ÇOCUĞUN DÜŞÜ - KARAMAN ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE İŞ UYGULAMA MERKEZİ
 • Maceracı Karaman
  Maceracı Karaman
 • Gündüz Gece - Karaman
  Gündüz Gece - Karaman
 • Karaman Karadağ
  Karaman Karadağ
 • Karaman Tanıtım Videosu
  Karaman Tanıtım Videosu
 1. Karaman Tanıtım Filmi
 2. ÇOCUĞUN DÜŞÜ - KARAMAN ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE İŞ UYGULAMA MERKEZİ
 3. Maceracı Karaman
 4. Gündüz Gece - Karaman
 5. Karaman Karadağ
 6. Karaman Tanıtım Videosu
VİDEO GALERİ
YUKARI