Bugun...


Gündüz Gece - Karaman
Tarih: 19-12-2017 12:08:47 Güncelleme: 19-12-2017 12:09:01

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Gündüz Gece bu bölüm İç Anadolu bölgesinin güneyindeki şehirlerden biri olan Karaman’dan izleyici karşısına çıktı. Ayrıca Karaman’ın Taşkale köyünden de eşsiz görüntüler ekrana geldi. Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntülerle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Gündüz Gece, bu bölüm izleyicilerine önemli bir ticaret, kültür ve sanat merkezi olan Karaman’dan renkli görüntüler sundu. Kürşat bu bölüm soluğu Taşkale köyünde aldı. Karaman’ın ustaları, tarihi Tartan konağında, konağın tarihçesi ve mimarisindeki işlevsellik hakkında bilgi verdi. Programda elma hasadı ve kullanım alanlarıyla ilgili önemli bilgiler yer aldı. Köylülerle eğlenceli bir hasat sohbeti izleyiciye aktarıldı.
FACEBOOK YORUM
Yorum

VİDEO KATEGORİLERİ
VİDEOLAR
  • ÇOK İZLENENLER
Şanlıtürk Psikoteknik Değerlendirme Merkezi - KaramanARTIK PSİKOTEKNİK İÇİN ÇEVRE İLLERE GİTMEYE SON ! ŞANLITÜRK PİSKOTEKNİK DEĞER..
Karaman Tanıtım Filmi - Tarih Kokan KentKaraman Tanıtım Filmi - Tarih Kokan Kent
Karaman'da trafik kazası: 1 ölü 2 yaralıKaraman'da, kamyonetin kaldırımda bekleyen yayalara çarpması sonucunda 1 kişi öl..
YUKARI